Mis on kundalini jooga?

See on dünaamiline joogaliik, mille tõi läänemaailma joogi Bhajan 1969. aastal.

Kundalini jooga töötab tšakrate, närvi- ja näärmesüsteemiga. Siin on kasutusel parimad meetodid selleks, et saavutada ja hoida tasakaalu keha, hinge ja vaimu vahel. Kundalini jooga aitab luua harmooniat sinus eneses ja seeläbi ümbritseva maailmaga.

Kundalini jooga, sisaldab lihtsaid joogaõpetuse tehnikaid, mida võib praktiseerida igaüks, olenemata vanusest ja füüsilisest võimekusest. See on terviklik teadus, mis sisaldab hingamist (pranayama), käte ja sõrmede asendeid (mudrad), jooga poose (asanad), heli-hääle kasutamist (mantrad) ja meditatsioone. See kõik on loodud selleks, et tagada sulle kogemus – kohtumine sinu kõrgema teadvusega.

Mida siis igapäevaelus sellega teha? Praktikas tähendab see seda, et saad luua endale tervema keha, arendada tasakaalustatud meelt, luua tugevamat närvi- ja immuunsussüsteemi. Kundalini jooga annab sulle vitaalsust, vastupidavust ja tugevust ning aitab paremini toime tulla igapäeva olukordadega

Kundalini jooga on teadus, tehnoloogia ja kunst. Tuhandeid aastaid olid need teadmised salastatud ning neid õpetati vaid Tiibeti kloostrites ja anti edasi vaid õpetajalt õpilasele. Joogi Bhajan tõi need teadmised laiema üldsuseni.

Kundalini on energia nimetus. Sõna „kundalini” tähendab ’keerdus, lokjas’. Poeetiliselt väljendades kutsutakse kundalini joogat ka „armsama juukseloki joogaks”. Metafoorina on see energiavoolu ja teadvuse kirjeldus – energia, mis eksisteerib ja on olemas meis kõigis. Läbi kundalini energia tõusu koged omaenese kõrgmat teadvust.