Kirjanik Imbi Paju Loov Pliiats

8.oktoobril kell 12.00-19.00

toimub töötuba: “Kirjuta loovalt IPLP tehnikate abil ja laula see mantraks”

Tere tulemast, armas inimene,sõltumata soost ja vanusest ning elukutsest! Oled teretulnud premeeritud dokumentalisti ja kirjaniku, ning loovkirjutamise õpetaja ja IPLP-tehnikate looja Imbi Paju loova kirjutamise kursusele, kus õpid oma elu läbi valgustama!
Koolitust toetab kogenud joogaõpetaja Tiina Mirka lihtsad joogaharjutused ja mantrate laulmine enne kui pääsed koolituselt täis meelerahu ja loovust koju. IPLP-loova kirjutamise tehnika on seotud Life Coachi, draama, kirjanduse, filmi, tantsu, laulu, NLP, loova majanduse jm. tehnikatega, mis on kujunenud uue õppimise ja Eestis ja Soomes läbiviidud koolituste ja kirjanikutöö, rezhissööritöö, lauljakogemuse ning inimese mäluprotsesside uurimiste ja nali naljaks ka isikliku läbipõlemise kogemuse ja enese analüüsi ning teraapiliste protsesside käigus. Iga läbipõlemine on uuestisünni võimalus, nii sünnivadki Loovad Pliiatsid, mis panevad kirja lugusid. Soomes tegutseva tantsuteatri lavastaja Hanna Duffa annab väljast poolt tulevat perspektiivi, kirjutades:”Aitäh Imbi, oled valgustatud teejuht, mille valguses õpib inimene lugema oma kõige ilusamat lugu…”.

Me mõtleme päevas umbes 90 000 mõtet – vahel need on murelikud, vahel rõõmsamad. Uurimused kõnelevad, et me lausume oma sisekõnes endale umbes 150-200 sõna minutis, mis omakorda mõjutavad meie psühholoogilisi reaktsioone, hoiakuid, otsuseid ning maailmavaadet ja tegevusi.
Meie endi sisekõne, dialoog iseendaga, on see, mis kujundab tihtipeale meie argipäeva mõtlemise ning tegutsemise negatiivsemaks ning sööb meie igapäevast elamise energiat. Enim levinum vaenlane argipäevas on sõnaline vägivald – suhtlemise puue, kus inimene jäetakse üksi ja talle antakse
pidevalt mõista, et ta pole midagi väärt. Külmutatud tunnetega
tsivilisatsioonis on inimestel raske üksteist sõnaliselt toetada ning see omakorda sünnitab madalat enesehinnagut, sooja ja empaatilise käitumise asemel ihnsaid ja kadedaid hoiakuid, mis tulevad esile keele mustrites.
Kui deemon laseb su sees ringiratast, siis sa ei saa kasutada oma loovat jõudu, et midagi luua, ette võtta, elada ja armastada.

Muutus, väljatulek sellest olukorrast algab meie kursusel, siis kui pliiats puudutab paberit, kirjutamine võib paljastada su seest rohkem kui seda soovimegi, näitab meile kust on pärit meie valikute mustrid, kuhu jääme elus toppama ja kust saame jõudu.
Näiteks muinasjutus ”Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi” on nartsistlik võõrasema, kes võrdleb end kasutütrega ja rikub ta elu, kuid Lumivalgekese ehedus, siirus ja julgus on see mis tõmbab ligi armastust ja küllust. Me kirjutame rühmas oma muinasloo ja jõuame selles protsessis oma eheduseni. Kurja võõrasema või alandava isa arhetüüp näitab end vahel ka meie elus. Vhel saboteerib meid lähedaste või meie endi kitsarinnalisus ja egoism, mida kirjeldab nii hästi muinasjutuisa Kreutzwaldi loos Lopist ja Lapist kellele hea haldjas annab võimaluse soovida kolm soovi, et nende elujärge parandada. Kuid neil ei õnnestu soovide osas kokku leppida ja nad kaotavd oma egoistliku ja kitsarinnalise käitumise tõttu kõik.
Kirjutades oled nagu romaani kirjutaja, muinasjutulooja,rezhissöör, vaatad elu mitme nurga ja mitme perspektivi kaudu. Rühmas toimub ka üksteise julgustamine, jagamine, kannustamine, tingimusteta heaksiit, sest kõik, kes on julgenud tulla ja avaneda on valmis uue ja avarama pilguga elu üle vaatama.” Kirjutamine on ainus moodus, kedagi oodata, ilma et sa ise haiget saaksid”, on kirjutanud kirjanik Alessandra Baricco. Kas sa teadsid, et seesama Kreutzwalt kirjutas 190 aastat tagasi Eesti rahva ennemuitsed lood, sellest kujunes omamoodi eneseabi raamat, mis näitas eestlastele, et nende jõuvarud on loovuses, tarkuses, julguses ja intuitiivis ja just see aitab neil inimestena ja rahvusena ületada hirme, et muuta oma elu külluslikumaks ja lubada endale õnne.

Kursusel õpime oma isikupärast häält leidma ja kasutama kirjutamisel kõiki oma meeli. Sõnad, mille me üles leiame, panevad meid naerma ja nutma, lisavad elule ja maailmale meie ümber poeesiat.
Iga kord, kui inimene kirjutab, avastab ta iseennast. Kirjutades me loome endale isiklikku ”püha kodumaad”, kust saame kaitset ja elujõudu. Kirjutades meie alateadvus kirgastub; me kirjutame sellest, mis on meis juba olemas, ja avame kirjutamise abil midagi, mis võib olla blokeeritud, teadvustamata, kuid tahab tulla valguse kätte. Me teeme kursusel tööd oma alateadvusega: kasutame intuitsiooni, muutes meeled vaatamise, kuulamise abil tundlikuks. See on vaimne töö, maailma märgistamine oma sõnadega.
Draama- ja meditatsiooniharjutuste kaudu toome endast välja sõnu; samas õpime sõnadest loobuma ja neid enda sees korrastama. Tekstid, mis juhendamise abil sünnivad, on väga isiklikud ja neid ei loeta teistele ette. Kuid isiklikest tekstidest sünnitame jagatud tekste, ühistekste luule vormis.
Läbi kirjutamise sünnib ime, sa õpid end paremini tundma ja väljendama, see paneb su mõtted liikuma.

Lihtsad joogaharjutused, mida me Tiina Mirkaga koos teeme ja mantrad mida koolituse lõpus Tiina juhendamisel laulame on suurepärane kirjutamise kogemuse koostisosa, see avab ja integreerib meelelist kogemust ja kinnistab uut eneseteadvustamist. Kursus maksab 68 eurot.
Palun olge kohal hiljemalt 11.45, et saaksime täpselt kell 12.00 alustada. Kindlustage oma koht, makstes Imbi Paju arvele hiljemalt reede hommikuks k 10.00, 10 eurot ja kirjutage, kohe esimesel vöimalusel Imbi Pajule aadressil ettevotlusstuudio@gmail.com , sest kohti on piiratud hulgal.

IMBI PAJU LK STUDIO OÜ
EE971700017003950690
selgitusse”08.10 kursus”

Meie Tiinaga pakume, kohvi teed ja värsket vett aga palun võtke ise kaasa oma lõuna, sest meil pole htkel abilist, kes seda kohapeal valmistaks. Olete oodatud, ette tänades, Imbi ja Tiina