Aga mis siis, kui oleksid ise oma elu rezhissöör?!

Tere tulemast! L 26.11 k 11.00-17.00 ja P 27.11 k 11.00-15.00

Kuidas oleks kui sa oleksid oma elu rezhissöör ja uuriksid Imbi Paju Loova Pliiatsi tehnikate abil oma Elu ja selle Varju. Tasakaalustaksid ja kinnistaksid saadud kogemust joogaõpetaja Tiina Mirka kergete joogaharjutuste ja mantrate kaudu, pannes oma füüsilise poole resoneerima kursusel sündinud jutustusega?! Kõik on teretulnud, soost ja vanusest sõltumata ja varasem kirjutamiskogemus või joogakogemus pole üldse olulised.

Tutvustame juba siin, sellele lehel, meie loo ühte vähetuntud tegelast Varju, tema nimi meie kursusel on Paharet, tema on meie haavatud kirglik ego, varjuline mina, mis asub meie elukaardil tehes meile aegajalt kahju. Inimene näeb tavaliselt vaeva, et teda maha suruda ehk varjata, sest tema esindab kõike seda mis on elus olnud valus.

Paharet esindab hirme, sellest tulevate kõrvalsaaduste-viha, häbi, hirmu, armukadeduse ja enesekaitsega.
Paharet tantsib meie pesapuu ümber, kus on peidus meie kõige vanemad mälestused traumast, väärtusetusest, mahasurutud soovidest, raevust ja seltskondliklikest piirangutest (koolis, kodus, rühmas)…
Kursusel vaatame intuitiivse, loova kirjutamise kaudu oma sisemaastikku (ära karda, need tekstid on isiklikud. (Loe Imbi Paju Loova Pliiatsi sünnilugu https://www.facebook.com/notes/imbi-paju-loov-pliiats/imbi-paju-kas-sa-tead-kust-ma-leidsin-loova-pliiatsi-see-oli-minu-isikliku-ummik/958087987667919).
Draama ja meditatsiooniharjutuste kaudu toome me endast välja sõnu, samas õpime sõnadest loobuma ja neid enda sees korrastama.

Seejärel Tiina juhendamisel ühendame läbi hingamisharjutuste, mantrate laulmise abil ühendame meie meeles toimunud muutused kehaga, et sa näeksid, mõtestaksid ja tunnetaksid oma elu läbi virgumise.

Füüsilise energia parandamisega, me muudame keha ja meelseseisundit, avame oma füüslises ja vaimses kehas neid kohti kuhu oleme kinni jäänud, kinnijooksnud, …..

Näiteks muinasjutus ”Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi” on nartsistlik võõrasema, kes võrdleb end kasutütrega ja püüab rikkuda ta elu, kuid see ei õnnestu, sest Lumivalgekese ehedus ja julgus astuda välja ohvri rollist, toob ta ellu abilised, kes temast tõeliselt hoolivad, kuni saabub meelerahu ja armastus.

Ehedus on igas lapses, kohtume sellega kursuel oma elu ajajoonel tagasi minnes, sellele otsa vaadates ja temaga rääkides, teda kiites, tunnustades ja temaga nalja visates.

Kurja võõrasema või alandava isa arhetüüp (kes mäletab filmi Fanny ja Alexander Alexandri ja Piiskopist kasuisa suhet, vaata lühikest episoodi, inimeste ävardavaid ja hirmuga seotud ilmeid https://www.youtube.com/watch?v=u6kpc8ICNaE)

näitab end vahel ka meie elus, selleks võib olla peale pereliikme, õpetajaja, ülemus või keegi kellega me teeme koostööd.

Vahel saboteerib meid hoopis lähedaste või meie endi kitsarinnalisus ja egoism, seegi kerkib esile iga inimese enda Varjust.

Meie kursuse eesmärk on tuua meist esile selline rezhissöör, kes viib meid enda loovuse ja elujõu juurde ja lisab koosolemise, loova jagamise kaudu enda ja teiste isiklikku ellu poeesiat.

Kui filmitegija hakkab käsikirja kirjutama, siis tal on idee ja nägemus, kuid lõplik käsikiri sünnib tegemise protsessis. Nii on ka meie kursusel, me kuulame kursusele tulnud inimeste poolt kaasa toodud lugusid, ootusi, soove ja hakkame koos looma, et tekiks voolamine, usaldus, jagamine, rühma kuulumise ja heakskiidu tunne, kus on turvaline end väljendada. Sa saad sellelt kursuselt koju kaasa oskuse ja vahendi vaadata uue nurga alt oma elu.
Väga kuulsad inimesed, mis tahes elualalt alustavad elus koguaeg nö. uuesti, sest neil on algaja uudishimulik meel, küsida endalt küsimusi ja jagada saadud vastuseid. (vaata Loova Pliiatsi linki, seal on Arvo Pärdi lugu)
.
Kirjutades meie alateadvus kirgastub; me kirjutame sellest, mis on meis juba olemas, ja avame kirjutamise, hingamisharjutuste, mantrate abil midagi, mis võib olla blokeeritud, teadvustamata, kuid tahab tulla valguse kätte, see on meie lugu.
Võta kaasa pastapliiats, kaustik, kirjutame käsitsi, sest käe ja aju koostöö on niimoodi tugevam, erandkorras võib olla ka arvuti.
Pane selga mugavad riided ja võta kaasa soojad sokid või pehmed sussid.

Hind on kuni 23.11.16  149 eurot ja sealt edasi 159 eurot, hinna sisse kuulub kerge taimne lõuna ja kohv, tee, vesi ja vahepalad. Koos söömine on osa jagamise ja omavahelise läheduse rituaalist.
Kindlusta koht ettemaksega 49 eurot “märksõna “Loov Pliiats 26-27.11” , saada oma osavõtust ka e-mail imbipaju@gmail.com märksõna “Loov Pliiats 26-27.11”
IMBI PAJU LK STUDIO OÜ
EE971700017003950690

Kui on probleeme ja vajad nõu helista Tiinale +372 5666 9898 või kirjuta Imbile imbipaju@gmail.com

NB!!!!!!!Kuidas tulla!  Asukoht kaardil.
Mängu tänav on paralleelne Vabaduse puiesteega ning asub Rahumäe rongijaama ja Vabaduse puiestee vahelises kvartalis. Kõige mugavam on tulla Näituse tänava kaudu ja pöörata sealt Mängu tänavale. Stuudio asub Mängu tn 16. Kahekordse maja parempoolsel küljel on tumepunane uks, mis viib teisel korrusel asuvasse stuudiosse.

Bussiga tulijaile:
Buss nr 36 peatub Rahumäe raudteejaama juures, peatuses väljudes tuleb veidi(ligikaudu 100 m) linnapoole tagasi kõndida, seejärel pöörata sisse Näituse tänavasse, teisel ristmikul pööra paremale Mängu tänavale.

Bussiga nr 18 tulles välju Näituse peatuses, tule paar sammu tagasi linnapoole mööda Vabaduse puiesteed ja pööra vasakule Näituse tänavale. Mängu tänav on teiselt ristmikult vasakule.

Rongiga:
Rahumäel peatuvad Pääsküla, Keila, Paldiski ja Riisipere suunal sõitvad elektrirongid. Otsi väljumisi  Elroni kodulehel

Parkimine:
Mängu tänaval on parkimine tasuta. Soovitav on parkida linna poolt tulles paremal pool teed. NB! Palun jälgi, et kellegi jalg- või autovärava ette autot ei pargiks.(ISEGI MITTE SIIS, KUI SINULE TUNDUB, ET SEE VÄRAV ON NII VANA JA SEDA KEEGI EI KASUTA….., )
About Imbi Paju Loov Pliiats

Imbi Paju Loov Pliiats
Education
Kirjanik Imbi Paju loova kirjutamise tehnikad.
Elu on kunst! Imbi life coach tehnikaid